Αγγλία: «Κλείδωσε» τη δεύτερη θέση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Γουέστ Χαμ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στο «London Stadium», στην εξ αναβολής αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 31η αγωνιστική στην Premier League.

Με το βαθμό που απέσπασε η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο «κλείδωσε» τη δεύτερη θέση στην τελική κατάταξη, μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της αγγλικής Λίγκας. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και είχαν μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Λουκ Σο στο 23ο λεπτό, όταν το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Άντριαν.

Στο δεύτερο μισό η ποιότητα του αγώνα δεν ήταν ανάλογη, με τον Πογκμπά να χάνει μια καλή ευκαιρία στο 70΄, τον Αρναούτοβιτς να πράττει το ίδιο στο 80΄, τους Νομπλ και Πογκμπά να... αρπάζονται στο τέλος, αλλά το παιχνίδι να ολοκληρώνεται 0-0.

CareerNet.gr: Βρείτε τώρα τη δουλειά που σας ταιριάζει!